Menu Zamknij

Jak się skontaktować?


Jeśli chcesz podesłać źródło*, wesprzeć projekt, zaproponować współpracę lub skontaktować się w innym celu, skorzystaj z poniższych opcji kontaktu:

  • napisz na adres: rafalwywrocki97@gmail.com
  • napisz na Twitterze: link do profilu
  • więcej wkrótce!

* UWAGA! Jeśli chcesz podesłać jakiekolwiek materiały do publikacji na stronie, upewnij się, że spełniają ono minimalne wymagania co do jakości. Większość podsyłanych tu źródeł jest odrzucana z powodu niskiej wiarygodności. Zanim napiszesz e-mail, sprawdź poniżej, czym powinno cechować się dobre źródło.


Jak powinno wyglądać źródło?


To, że ktoś coś napisał w Internecie, nie ważne na jakim portalu, nie oznacza, że ma rację. Dobre źródło powinno być wiarygodne i nie wzbudzać podejrzeń. Poniżej znajdziesz przykłady tego, jak powinno wyglądać dobre źródło:

  • w domenie rządowej – w adresie internetowym pod koniec znajduje się .gov
  • w bazach naukowych – opublikowane np. w renomowanym czasopiśmie naukowym, lub przynajmniej dostępne np. w bibliotece PubMed lub ResearchGate
  • na stronach naukowców – źródło może być umieszczone w prywatnym serwisie, jeśli pozwala na weryfikację autora, a sam autor jest wykształconym naukowcem w danej dziedzinie (przykładem może być strona Doctors4CovidEthics lub PSNLiN)
  • uwiarygodnione w inny sposób – upewnij się, że osoba postronna po przejrzeniu Twojego źródła nie będzie mieć wątpliwości, czy przypadkiem zawarte tam informacje nie zostały zmyślone.

Od każdej reguły są wyjątki, ale pamiętaj – wyjątki stanowią mniejszość. Jeśli znajdziesz w Internecie jakąś informację, to nie jest ważne, jak bardzo foliarsko kojarzy się portal o niej wspominający. Ważne jest to, czy taki portal podaje wiarygodne źródło. Staraj się nie wysyłać newsów na portalach internetowych, a bezpośrednie źródła, z których czerpią one informacje. Jeśli masz wątpliwości, wkrótce na StoDowodow.pl pojawi się krótki poradnik jak interpretować źródła.