Menu Zamknij

Polecane media


Jako autor strony mogę polecić Ci różne kanały wideo oraz portale internetowe, które moim zdaniem warto przeglądać. Prezentują one treści różnej maści, zarówno rzetelne publikacje naukowe i zdanie wykształconych ekspertów, jak i po prostu ciekawe treści, które warto przeglądać, gdyż łączą się one z informacjami przedstawionymi w ósmej kategorii na StoDowodow.pl 🙂

Rekomendowane kanały i serwisy zostały podzielone na polsko- oraz anglojęzyczne. Poniżej znajdują się odnośniki do obu kategorii. Anglojęzyczne źródła zawierają tylko i wyłącznie treści tworzone przez lekarzy i naukowców z całego świata, zaś polskojęzyczne kierują również do zawartości typowo „ciekawych”, odnoszących się np. do transhumanizmu, eugeniki lub bieżących wydarzeń politycznych. Wszystkie polecane źródła oznaczyłem jednym z trzech kolorów:

  • Odnośniki prezentowane kolorem błękitnym oznaczają treści tworzone przez lekarzy, naukowców i/lub prawników, które możesz uznać za najbardziej jakościowe.
  • Kolor zielony oznacza, iż odnośnik przekieruje Cię do medium, które gromadzi i omawia wysokiej jakości źródła w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy. Treści te osobiście zweryfikowałem jako poprawne i rzetelne, lecz miej na uwadze, iż mogłem się pomylić, a także, że działa tu czynnik ludzki – wszystko może z czasem ulec zmianie, a treści mogą podupaść jakościowo. Czasem może się zdarzyć, iż dany twórca przyczyni się do rozgłosu informacji nieprawdziwej. Moim zdaniem nie ujmuje to pozostałym treściom, jakie stworzył – warto więc weryfikować wszystko samodzielnie.
  • Kolor brązowy oznacza treści, które warto obejrzeć i zreflektować się nad nimi, jednak niekoniecznie ufać im i uznawać za pewnik. Wielu twórców po prostu omawia konkretne tematy i niezbyt dba o stuprocentową poprawność i weryfikację danych, chcąc po prostu nabijać wyświetlenia. Nie chcę obrazić ani oskarżać tu żadnego twórcy oznaczonego tym symbolem, lecz jedynie zwrócić uwagę moich czytelników na fakt, iż treści te są raczej inspiracją do poszukiwań, a nie ich finałem i ostateczną prawdą.

To by było na tyle, jeśli chodzi o oznaczenia. Warto pamiętać, iż jestem tylko człowiekiem i mogłem pomylić się w swojej ocenie. Miej to na uwadze, zanim zapoznasz się z rekomendowanymi treściami! Kliknij w jeden z dwóch odnośników poniżej, aby wyświetlić sugerowane media.

Rekomendacje polskojęzyczne

Rekomendacje anglojęzyczne