Menu Zamknij

Świat jest własnością kilku korporacji

UWAGA! Post zostanie napisany od nowa. Mam mało czytelników i nigdy nie spodziewałem się 20.000 odsłon w godzinę, a to tylko dzięki Wykopowi. Rozpiszę wszystko dokładniej i opowiem o powiązaniach między funduszami itd., za jakiś czas opublikuję. Przyznam, że mając zasięg, jaki miałem do tej pory, nie spodziewałem się takiego odzewu i faktycznie nie dopasowałem treści aż na taką skalę. Na co dzień piszę na całkowicie inne tematy i trochę narzucam na siebie codzienne pisanie, itd. – nad nową wersją spędzę więcej czasu.


Kilka korporacji, które kupiły świat


Jak już wiecie z poprzednich części, kilku gigantów inwestycyjnych zawładnęło największymi korporacjami we wszystkich sektorach. Mowa tutaj o BlackRock, The Vanguard Group oraz The State Street. Niektórzy dodają do tej listy również m.in. fundusz inwestycyjny Fidelity. Te kilka organizacji zarządza bilionami dolarów, dzięki czemu jest bogatsze niż „najpotężniejsze” państwa świata razem wzięte. Wiecie już też, że są to jawne fakty, których nikt nie ukrywa, publicznie dostępne w urzędach, danych giełdowych i Internecie.

Czym się dzisiaj zajmiemy?

 • Udowodnimy, że BlackRock, Vanguard i StateStreet są w rzeczywistości jedną organizacją.
 • Pokażemy co konkretnie kontroluje behemot*.
 • Opowiemy jak do tego wszystkiego doszło.
 • Dowiesz się też jacy ludzie za tym wszystkim stoją.
 • Nauczysz się samodzielnie zdobywać i weryfikować wszystkie te informacje.

* – dla ułatwienia będziemy odtąd nazywać zbiorczo tych gigantów inwestycyjnych mianem behemota, choć zawsze można to edytować (podsyłajcie propozycje)


Behemot jest wszechobecny


Oto przykłady największych korporacji na każdym rynku, które są kontrolowane przez behemota:

 • Media i informacje: The New York Times, Walt Disney, CBS, NBC Universal, Time Warner, Discovery.
 • Informatyka i technologie: Apple, Microsoft, Hewlett-Packard, Intel, Facebook, Alphabet Inc (Google), Marvell Technologies.
 • Kosmetyki i higiena: Johnson & Johnson, Procter & Gamble.
 • Rynek spożywczy: McDonald’s, PepsiCo, General Mills, Mondelez International, Kellog’s, KraftHeinz.
 • Medycyna (w tym preparaty przeciwko COVID-19): Pfizer, Johnson&Johnson, Merck & Co.
 • Finanse: JP Morgan, Citigroup, Bank of America, Goldman Sachs.
 • Energetyka: Exxon Mobil, General Electric, Royal Dutch Stell.
 • Motoryzacja i transport: General Motors, Boeing Corporation.
 • Pozostałe przykłady: Amazon, Nike, Walmart, Tesla.

Jak widzisz znajduje się tam wiele pozycji, mniej lub bardziej Tobie znanych. Choć umyka to nam na co dzień, to większość produktów, jakie widzimy w sklepach należy do tych samych spółek. Siatka powiązań jest ogromna, jak pokazuje obrazek poniżej. W rzeczywistości prawie wszystko, co znajduje się w europejskich i amerykańskich sklepach jest produkowane przez firmy zależne od jedenastu gigantów, widocznych na obrazku poniżej. Jak widać na liście powyżej i jak sami możecie sprawdzić, większość z nich jest z kolei zależna od behemota…

korporacje

Giganci również oficjalnie współpracują m.in. z Rezerwą Federalną, w pełni prywatnym „bankiem centralny USA”. Podobnie jest z wieloma innymi bankami centralnymi na całym świecie. Dlaczego to chyba najbardziej przerażająca informacja ze wszystkich, mogliście dowiedzieć się z poprzednich części (odnośniki do nich znajdują się na samej górze wpisu).


Tysiące marek i korporacji


Obrazki takie, jak powyżej, można odnieść do praktycznie każdego sektora. Nasza lista wymienia tylko kilka korporacji w każdym sektorze, ale każda z nich zarządza dziesiątkami, jeśli nie setkami mniejszych firm, które znamy z życia codziennego. Jeśli powyższa grafika to mało, oto przykłady innych gigantów zarządzanych przez behemota i zależne od nich podmioty:

 • Alphabet Inc. to spółka-matka Google, a więc wyszukiwarka, poczta Gmail, serwis YouTube, reklamy AdSense, Mapy Google, system operacyjny Android i dziesiątki projektów dot. sztucznej inteligencji czy komputerów kwantowych
 • Facebook to także m.in. Whatsapp, Instagram, Oculus VR, PrivateCore, Novi Financial.
 • Time Warner nie tylko Warner Bros, ale także m.in. HBO, CNN, DC Comics, TBS, TNT i the Cartoon Network.

Przykłady można mnożyć, a wniosek jest jeden. Choć nasza krótka lista wymienia tylko kilka przykładów w każdym sektorze, to i tak już są setki różnych marek i firm, z których produktów i usług wszyscy korzystamy na co dzień. Warto w tym miejscu dodać, że nasza lista to zdecydowana mniejszość tego, czym zarządza behemot. Sam tylko BlackRock oficjalnie zarządza już aktywami o wartości 10 bilionów dolarów.


Kontrolując największe korporacje na każdym sektorze, w tym media kształtujące opinię ludzi na całym świecie i system monetarny, od którego wszyscy jesteśmy zależni, behemot de facto włada całym światem, całą ludzkością.

Poznaj więc prawdziwych władców świata: 

behemot


Jak to wszystko jest kontrolowane?


W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć pełnych 51% udziałów, aby kontrolować jakieś przedsiębiorstwo. Jeśli przyjrzymy się właścicielom największych korporacji, zobaczymy gigantyczne rozproszenie setek udziałowców, posiadających nawet setne procenta udziałów. Przy takim rozbiciu wystarczy mieć te kilka procent, aby w pełni kontrolować wyniki głosowań na zgromadzeniu walnym. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście kwestia udziałów uprzywilejowanych oraz rzekome szantaże, o których też można poczytać w sieci.

Co więcej, te kilkanaście procent udziałów posiadane przez behemota to nie wszystko. Sprawdzając bowiem udziałowców pozostałych udziałowców (ugh!) dowiadujemy się, że nasza wielka trójka to również najwięksi właściciele wielu pozostałych udziałowców danych korporacji. Tak więc koniec końców kontrola nad tym wszystkim spoczywa w rękach behemota, który może odgórnie wszystkim sterować.


Jak sprawdzić to samodzielnie?


Wystarczy wpisać w Google np. „Pfizer shareholders”. Wyświetli nam się lista największych udziałowców. Jeśli Google nie pokaże jej od razu, można wybrać z wyników wyszukiwania CNNMoney.com, które na bieżąco to wszystko aktualizuje. Przykładowe wyniki na CNNMoney wyglądają tak, jak prezentuje grafika poniżej:

korporacji

Jak to rozumieć?
 • Największym udziałowcem Pfizera jest The Vanguard Group
 • Na drugim miejscu znajduje się State Street Global Advisors
 • Trzecim udziałowcem co do wielkości jest BlackRock
 • Czwarte miejsce na liście zajmuje Wellington Management, który jest najstarszym partnerem Vanguard, a obaj giganci wzajemnie się „po trochu posiadają”
 • Piąte miejsce zajmuje Capital Research & Management Co., należące do Capital Group Inc., którego największymi udziałowcami są… Vanguard i BlackRock!

Jak widać, to wszystko ma właściwości fraktalne, a na szczycie prawie zawsze można znaleźć behemota…

Pfizer nie stanowi tutaj wyjątku, a raczej regułę. Jeśli zdecydujesz się weryfikować jakie fundusze inwestycyjne posiadają najwięcej aktywów w przypadku innych firm, natrafisz na to samo. Ogromna część pozostałych udziałowców także jest w rękach behemota. Tych czterech gigantów zawsze zatem posiada więcej, niż te kilkanaście procent po zsumowaniu BlackRock, Vanguard, StateStreet i Fidelity.

Udziały zmieniają się z dnia na dzień, bowiem właśnie na cyklicznej sprzedaży i kupnie aktywów zarabia się owe biliony. Jest to bardzo płynne, więc nie ma co przywiązywać się do konkretnych procentów. Sprawdzając oficjalne źródła na ten temat warto również pamiętać, że angielski „billion” to nasz miliard, zaś „trillion” oznacza po polsku bilion. Kraje anglojęzyczne stosują tzw. krótką skalę, a więc nie używają końcówek -ard.


Jak do tego doszło?


Historia tych funduszy inwestycyjnych jest dość niewiarygodna, a w szczególności BlackRock. Ot mężczyzna z marzeniami zakłada firmę zarządzającą aktywami, a po kilku dekadach jest ona największą korporacją na świecie, kilka razy bogatszą od Stanów Zjednoczonych. W każdym razie, każdy może przeczytać te opowieści na własną rękę na stronach internetowych poszczególnych funduszy.

Aby zrozumieć, w jaki sposób kilka korporacji przejęło świat, warto uświadomić sobie kilka faktów. Po pierwsze, choć wielka trójka to właściciele naszego świata, wcale ze sobą nie rywalizują. Wręcz przeciwnie, współpracują ze sobą, bo to przynosi każdemu z tych przedsiębiorstw jeszcze większe zyski i jeszcze większą władzę. Wszystkie te fundusze wzajemnie należą do siebie, a pozostali udziałowcy to w większości również fundusze należące do behemota!

korporacji

Ogromny sukces behemota zapewnia mu niezwykle zaawansowana sztuczna inteligencja oraz monitorowanie na bieżąco rynków finansowych. Najtrudniej jest oczywiście zarobić pierwsze miliony. Potem pomnażać to w miliardy, a nawet biliony, to już rzecz dość prosta, mając odpowiednią technologię i wsparcie. Gigantyczne wsparcie finansowe na samym początku istnienia behemota oczywiście się pojawiło, a potem, gdy nie było potrzebne, zniknęło. Aktualnie potężne AI wystarczy do generowania kolejnych bilionów rok w rok.

BlackRock współpracuje z bankami centralnymi wielu państw, doradzając im przy pomocy swojej platformy Alladin. Przy tak zaawansowanej kontroli finansowej i współpracy z rządami na całym świecie, BlackRock de facto posiada nieskończoność pieniędzy. Bilion w jedną czy drugą stronę nie robi różnicy, bo to właśnie oni wraz z instytucjami finansowymi kontrolują tzw. „magiczne drzewo, na którym rosną pieniądze”.

Teraz tak naprawdę gra toczy się o wykupywanie jeszcze większej ilości udziałów kolejnych korporacji w każdym sektorze. Pieniądze na to nigdy się nie skończą, ich ciągle przybywa. Jedynie czas i ludzka wola dzielą behemota od przejęcia wszystkiego, co się da. Jakoś dziwnie idzie to w parze z niszczeniem klasy średniej, prawda? Mali przedsiębiorcy zamykają biznesy i idą na etat, a wszyscy wielcy przechodzą we władanie behemota.


Kto jest na samym szczycie?


Giganci przejmują kolejne sektory gospodarki na całym świecie, a telewizja milczy. Oczywiście, kiedy trzeba oskarżyć przeciwników politycznych o sprzedaż np. kopalni czy lasów „zagranicznemu kapitałowi”, to media trąbią o tym nieustannie. Kiedy dzieje się rzecz o wiele gorsza, czyli przejmowanie największych korporacji na każdym rynku przez jedną i tą samą grupę ludzi, to nikt nie raczy powiadomić o tym obywateli. Na tym przykładzie widać czarno na białym, że politycy i wielkie korporacje grają do jednej bramki i bynajmniej nie jest to gra o dobro obywateli. Kto jednak za tym wszystkim stoi, kto jest na samym szczycie piramidy?

Właścicielami tego wszystkiego jest kilka najbogatszych rodzin na świecie, takich, jak np. Rothschild, Rockefeller, Orsini, Bushowie, czy brytyjska rodzina królewska. Choć rodziny te lubią działać z ukrycia, nie lubią być w blasku reflektorów, to żmudny research i rozplątywanie całej siatki zależności wprost prowadzi nas do tych nazwisk. Członków rodu Rothschild nie znajdziemy zbyt wielu na liście najbogatszych ludzi świata, bowiem ich majątek jest zmyślnie rozbity na wiele osób. Oficjalnie jednak wiadomo, iż posiadane przez nich pieniądze liczy się w bilionach. Tak, bilionach – to nie jest błędnie przetłumaczone „billion” z języka angielskiego!

To już koniec naszego dzisiejszego artykułu. Choć powiedzieliśmy niewiele, to powiedzieliśmy wystarczająco, aby stwierdzić, iż cały świat działa inaczej, niż się nam wszystkim mówi… Piątego września możesz się wpisu pod tytułem „Czym tak naprawdę jest Wielki Reset i co nam grozi?”. Artykuł ten wyjaśni Ci m.in. po co nastąpiło przejęcie większości firm na świecie przez wąską grupę ludzi i co oni wszyscy planują zrobić nam, zwykłym ludziom.


Pomóż nam w walce z cenzurą!


Ten portal nigdy nie miał być portalem poruszającym aż tak przygnębiające tematy. Niestety sprawy przybrały zły obrót, a globaliści przyspieszyli ze swoim planem. Nie mamy serca pisać o suplementach, rozwoju, psychologii, informatyce, filozofii, depresji, itd., kiedy tak wielkie zło spotyka nas wszystkich. Bezduszni ludzie bez moralności przejęli praktycznie wszystko. Prawie każdy produkt i usługa, na jakie wydajemy pieniądze, jest już zarządzana przez behemota. Nie możemy siedzieć bezczynnie, musimy o tym pisać, musimy tworzyć treści, które pozwolą otworzyć oczy innym ludziom.

Niestety odkąd poruszamy temat behemota, Banku Światowego, IMF, Światowego Forum Ekonomicznego, itd., to Facebook bezczelnie nas cenzuruje. Wrzucamy nasze posty na fanpage (niecałe 1200 obserwujących) oraz na kilkanaście/kilkadziesiąt grup tematycznych, z wieloma tysiącami aktywnych użytkowników. Zanim podjęliśmy tematy tu opisywane, nasze posty miały zasięg od 500 do nawet 15000 użytkowników. Kiedy już zaczęliśmy poruszać „zakazane” tematy, to posty nie wyświetlają się nawet 50 osobom!

Nasza jedyna nadzieja to serwisy pokroju wykop.pl, fora tematyczne i poczta pantoflowa. Możesz nam jednak pomóc w walce z cenzurą. Obserwuj nasz profil na Facebooku, a także komentuj posty i zostawiaj na nie reakcje. Udostępnienia są największą pomocą, niezależnie od tego, czy wrzucisz to na jakieś media społecznościowe, czy wyślesz znajomym. To zdanie jest linkiem do naszej strony na Facebooku. Kliknięcie polubień pod postami zajmie Ci tylko kilka sekund, a nam pomoże dotrzeć do niecałych 1200 osób, które przecież zdecydowały się obserwować nasz profil, a FB bezczelnie na to nie pozwala.

W prostym zwierciadle nie wyświetla reklam i nie zarabia pieniędzy.

Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną, z żadną firmą, z żadnym sponsorem. Prosimy o wsparcie nie dla popularności, nie dla zysku i nie dla rozgłosu. Prosimy o wsparcie dlatego, że globaliści są bardzo blisko przejęcia władzy absolutnej. Mają już na własność wszystko, co dało się kupić. Przegraliśmy jako ludzkość walkę o wolność osobistą, o wolne media, o niezależne dziennikarstwo, o wolność ekonomiczną, przegraliśmy prawie wszystko, co dało się przegrać.

Nie przegraliśmy jedynej walki, która jeszcze się toczy – wojny o świadomość, wojny o umysł człowieka. Choć ją też przegrywamy, to jeszcze nie wszystko stracone. Zatem prosimy Cię o wsparcie tylko i wyłącznie dlatego, aby nasze dzieci mogły wychowywać się w normalnym świecie, w którym nie realizuje się chora wizja nieludzkich globalistów bez moralności. Wyślij ten wpis swoim znajomym, zachęć do czytania naszej strony, udostępniaj nasz serwis gdzie tylko możesz. Bez Twojego zaangażowania wszyscy jesteśmy skazani na porażkę…


Dodatkowe źródła


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *