Menu Zamknij

WSPARCIE PROJEKTU


Utrzymanie takiej witryny niestety nie jest darmowe. W prostym zwierciadle nie przynosi zysków, nie wyświetla reklam, nie bierze pieniędzy za stronnicze artykuły i nie jest w stanie utrzymać się samo. Cały projekt jest w 95 procentach tworzony przez jedną osobę, która ma mnóstwo innych obowiązków. W związku z tym, potrzebujemy wsparcia, aby móc nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim przetrwać.

Obecnie nasze zasięgi są zbyt małe, by miało sens uruchomienie np. profilu na Patronite. Przyjmujemy jednak darowizny prywatnie, w celu utrzymania domeny oraz serwera. Jeśli chcesz nas wspomóc, odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku. Jeśli nie posiadasz konta na tym portalu, skorzystaj z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Postaramy się w przyszłości odwdzięczyć za każdy wpłacony grosz.


NIE MASZ PIENIĘDZY?


Nic nie szkodzi, ja też! 🙂 Masz jednak coś, co jest bezcenne i czego nie można kupić – siebie. Możesz udostępnić nasze artykuły, porozmawiać ze znajomymi, przytoczyć nasze wpisy w szkole. Nic Cię to nie kosztuje, a dla nas jest najcenniejsze. Pieniądze są niezbędne, żeby projekt w ogóle istniał, ale to czytelnicy stanowią jego sens. Bez czytelników, każda ilość pieniędzy jest bez znaczenia. Pieniądz jest środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Jeśli Twoi bliscy zaczną obserwować nasz profil na Facebooku i czytać artykuły, to pomogłaś(eś) nam niemniej, niż dorzucając się na opłaty. Pamiętaj o tym, bo to bardzo ważne. Bądź ze sobą szczera/y i pomyśl, czy treści zawarte w naszych artykułach uważasz za przydatne, potrzebne i ważne. Jeśli tak, to największym wsparciem, jakiego możesz nam udzielić, jest pomoc w promocji portalu. Ludzkiego działania nie zastąpią żadne pieniądze. Z całego serca dziękujemy.


AKTUALNE CELE


Poniżej znajdziesz listę celów, do których dążymy. Jeśli zdecydujesz się nas wesprzeć finansowo, środki pieniężne zostaną użyte w pierwszej kolejności do zapewnienia projektowi ciągłości istnienia. Gdy już zapewnimy naszej stronie internetowej przetrwanie na kolejny rok, pozostałe środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój projektu. Otrzymasz od nas prywatny raport, wykazujący na co dokładnie została wykorzystana Twoja darowizna. Ani grosz z Twojego wsparcia nie zostanie przeznaczony na cele prywatne żadnej osoby związanej z projektem.

Opłacenie domeny, serwera, certyfikatu SSL

Koszty wyżej wymienione oraz pozostałe, podstawowe usługi to wydatek około 800 złotych. Środki na ten cel muszą zostać zebrane najpóźniej do stycznia 2022 roku – w przeciwnym razie projekt upadnie, nie zostawiając nic po sobie.

Forma audiowizualna

Docelowo treści pojawiające się na łamach portalu mają być dostępne również w formie audio/video na platformach takich jak YouTube, czy Spotify. Oprócz formy tekstowej, pojawić ma się także forma audio (trzech lektorów) z dodatkiem animacji, ułatwiających zrozumienie przedstawianych zagadnień. Twórca projektu potrafi produkować takie materiały samodzielnie, jednak brakuje sprzętu, aby wprowadzić ten plan w życie. Sprzęt nagraniowy i akustyczny to jednorazowy wydatek od 1000 do 1500 złotych. Pozwoli on na wysokiej jakości nagrania audio, które z powodzeniem będzie można użyć do publikacji na platformach streamingowych.

Kampanie reklamowe

Obecnie płacimy nieregularnie niewielkie kwoty za promocję wpisów na Facebooku oraz Instagramie. Nie stać nas jednak na dobry budżet, tak jak na promocję na innych portalach.  Projekt „W prostym zwierciadle” ma służyć społeczeństwu, podnosząc świadomość istotnych spraw, promując w ciekawy sposób naukę i skłaniając do refleksji. Nie możemy jednak realizować tego celu, jeśli nie mamy odbiorców. Dotychczasowe metody promocji projektu przynoszą słabe skutki, zatem jak wszyscy inni, musimy się reklamować. Wsparcie finansowe w wysokości 200 złotych miesięcznie pozwoli na minimum, naprawdę minimum szans na zaistnienie w sieci.

Licencje, wtyczki, itd.

Wersje premium wtyczek do WordPressa, a także różne licencje na obrazy, projekty graficzne i wszelkie pozostałe, jednorazowe opłaty to kolejne wydatki, których nie sposób uniknąć. Różnimy się od innych portali, mamy jasne cele i zasady, ale pewne sprawy pozostają niezmienne. Za jakość trzeba płacić. Pewnych spraw nie przeskoczymy, więc kwota około 1000 złotych jednorazowo pozwoli nam na podniesienie standardów strony.