Menu Zamknij

Powrót do kategorii


ZWERYFIKUJ SAMODZIELNIE:
RAPORTY
RZĄDOWE Z BRYTYJSKIEGO ONS WYKAZUJĄ, ŻE NIEZASZCZEPIENI MAJĄ NAWET KILKADZIESIĄT RAZY MNIEJSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZGONU Z POWODU C-19, JAK I DOWOLNEJ PRZYCZYNY OGÓŁEM


TO NIE CHERRYPICKING po pierwsze, możesz śmiało pobrać dowolny inny raport z ONS, nie musisz używać tego samego raportu, co ja. Po prostu na jego przykładzie wyjaśniam jak te dane rozumieć i jak łatwo zdjąć z nich ten kostium, który nałożyła publikująca je agencja.


TO NIE PODRÓBKApo drugie, musisz mieć pewność, że raport, który pobieramy naprawdę jest raportem rządowym. Jedyny sposób, aby mieć tę pewność, to pobrać go z adresu w domenie .gov – nikt bowiem, oprócz państwowych instytucji, nie może stworzyć strony internetowej z takim adresem. Poniżej znajduje się link, ale jeszcze nic z nim nie rób:

https://www.ons.gov.uk/file?uri=/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/datasets/deathsbyvaccinationstatusengland/deathsoccurringbetween1january2021and31may2022/referencetable06072022accessible.xlsx


SPRAWDŹ, CZY TEN ADRES NA PEWNO JEST W DOMENIE RZĄDOWEJ jeśli widzisz tam kropka gov kropka uk, to jest to bez wątpienia rządowy adres należący do jakiejś agencji w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandi Północnej. Skrót ONS oznacza Office for National Statistics, zaś UK – United Kingdom.


NIE KLIKAJ ADRESU, TYLKO SAMODZIELNIE SKOPIUJ GO DO PASKA PRZEGLĄDARKI – tylko w ten sposób masz pewność, że Cię nie oszukam. Łatwo to zrobić, spójrz, gdy klikniesz na ten adres – https://www.youtube.com/ – wcale nie otworzy Ci się YouTube, a Allegro!


PO PRZEJŚCIU POD TEN ADRES, TWOJE URZĄDZENIE POWINNO POBRAĆ PLIK .XLSX – możesz otworzyć go przy pomocy np. Microsoft Excel lub Libre Calc.


PRZEJDŹ DO SEKCJI O NAZWIE „TABLE 6” – upewnij się, że widzisz tam to, co na obrazku poniżej. Jeśli tak, to super – mamy ten sam rządowy raport 🙂


OKEJ, TERAZ TROCHĘ WYJAŚNIEŃ – opowiem o co tutaj chodzi, ale jeśli chcesz, śmiało zapoznaj się z tymi definicjami na własną rękę, bo przecież mogę kłamać…


Na pierwszy rzut oka widzimy, że w trzech ostatnich kolumnach zliczających zgony w danych grupach, najwięcej zgonów widnieje w rzędach, w których pada też słowo „Unvaccinated”. Już widzisz o co mi chodzi – te dane są przedstawione w taki sposób, aby przeciętny Kowalski wywnioskował, iż to niezaszczepieni częściej umierają. Tak właśnie z założenia mają odebrać tę tabelę przypadkowi obywatele.

Teraz spójrz na kolumnę „person-years” – oznacza ona pacjento-lata. Widzisz już, że coś tu nie gra? Te pacjento-lata są niewyobrażalnie większe, niż w zaszczepionych grupach… I tutaj właśnie kryje się fundament tej iluzji!
Sprawdź to w Google samodzielnie, definicja pacjentoroku brzmi: „jednostka obliczeniowa stosowana w badaniach klinicznych, równa jednemu rokowi obserwacji pacjenta podczas choroby, terapii itp.”

Już wszystko jasne – nie mamy podanych przecież żadnej ilości tych, którzy nie umarli! Ale zaraz, zatem nie możemy więc obliczyć odsetka zgonów, nie wiemy ile osób brało udział w tej obserwacji, prawda..? A nieprawda! Dla nas ta jednostka może być bez sensu, ale w medycynie bardzo się przydaje.


OBLICZAMY ŚMIERTELNOŚĆ W OPARCIU WŁAŚNIE O PACJENTOLATA – zasada jest prosta, im więcej pacjentolat, tym dłuższa obserwacja, a więc tym więcej wydarzeń nastąpi (w tym wypadku zgonów). Proste, prawda?

Musimy więc sprowadzić te grupy do wspólnego mianownika – tej samej ilości pacjento-lat. Weźmy jakiś skrajny przykład, np. dwa pierwsze wiersze w tabeli na obrazku powyżej. Przy okazji sprawdź, czy nie przerobiłem obrazka i czy Table 6 u Ciebie wygląda tak samo!


 • Pierwsza grupa to niezaszczepieni w wieku 10-14 lat. Mamy tam 2881265 pacjento-lat, 9 zgonów z wykrytym zakażeniem C19 oraz 175 zgonów bez zakażenia (sprawdzaj, czy nie podmieniam danych)
 • Druga grupa jest w tym samym wieku, ale przyjęła jedną dawkę preparatu mRNA mniej, niż 21 dni przed odnotowaniem danych. Mamy tam 61754 pacjento-lata obserwacji oraz po 2 zgony w obu kategoriach.
 • Dzielimy podane ilości pacjento-lat przez ten sam mianownik – mamy do czynienia z dużymi liczbami, więc niech będzie to 100,000. Wychodzi nam 28,8 w pierwszej grupie oraz 0,61 w drugiej. Teraz liczbę zgonów dzielimy przez otrzymane wyniki, aby obliczyć śmiertelność owych grup w przeliczeniu na 100,000 pacjento-lat. Później wystarczy już tylko porównać wyniki

WYNIKI DLA PIERWSZEJ GRUPY (NIEZASZCZEPIENI):

 • Zgony z zakażeniem (9) dzielimy przez 28,8 – wychodzi nam w przybliżeniu 0.31
 • Na każde 100,000 pacjentolat wychodzi 0.31 zgona z wykrytym zakażeniem Covid-19.
 • Zgony bez zakażenia (175) również dzielimy przez 28,8 – wynik to prawie równe 6
 • Na każde 100,000 pacjentolat wychodzi 6 zgonów bez wykrytego zakażenia

WYNIKI DLA GRUPY PO JEDNEJ DAWCE – dzielimy 2 zgony przez 0,61 i w obu wypadkach wychodzi nam 3.27 zgona na 100,000 pacjento-lat.


Oszustwo zdemaskowane – patrząc na tę tabelę bez odpowiedniej wiedzy wydaje się nam, że niezaszczepieni umierają 46x szybciej (stosunek ogólnych zgonów 184 do czterech). Okazuje się jednak, że umierają tylko niecałe dwa razy częściej bez zakażenia (6:3,27) oraz około dziesięć razy rzadziej z wykrytym zakażeniem (0,31:3,27)


Okej, ale gdzie te obiecane „nawet do kilkadziesiąt razy więcej”?!

Ano moment, spokojnie. Celowo na sam początek wybrałem taki przykład, żeby nie wprowadzać Cię w mylne wrażenie, że jedyne co wynika z tego raportu, to nieustannie umierający zaszczepieni… Generalnie analizując sobie te raporty dość wyraźnie widać, że niezaszczepieni średnio radzą sobie o wiele, wiele lepiej. Ogromną różnicę tutaj robi ilość dawek i okres, jaki minął od zastrzyku…


Ale okej, w tym raporcie również znajdziemy przykłady na nawet kilkudziesięciokrotną różnicę – obiecałem, to obiecałem!

 • Weźmy sobie grupę 0-14 po trzeciej dawce lub boosterze dalej niż 21 dni wcześniej.
 • Obserwacji 2422 pacjentolata, jeden zgon z C19 oraz sześc zgonów bez zakażenia.
 • Jeśli mamy to porównać do naszej pierwszej grupy, niezaszczepionych 0-14, to tutaj również pacjento-lata dzielimy przez 100,000.
 • 2422 / 100000 daje nam w przybliżeniu 0,024
 • Jeden zgon z C19 dzielimy przez 0,024, co daje nam aż 41,7…
 • Sześć zgonów bez C19 również dzielimy przez ten malutki ułamek, co daje nam aż 250…

Pozwólcie, że pisząc końcówkę nie będę dodawał co chwilę: „w przeliczeniu na 100,000 pacjentolat”

Czyli wśród grupy wiekowej 0-14 występuje 0,31 zgona z wykrytym zakażeniem C19 wśród niezaszczepionych. Wśród zaszprycowanych, małych biedaków jest ich aż 41,7 co daje… uwaga… 136 RAZY WIĘKSZĄ SZANSĘ NA ZGON!

Wśród tej samej grupy bez wykrytego zakażenia wychodzi nam stosunek 6:250, czyli PONAD 41 RAZY WIĘKSZĄ SZANSĘ NA ZGON!

No, to macie oczekiwane przykłady. Grubo, co?

Kłamać nie będę, odkryłem to dzięki Expose-News.com – co jakiś czas ktoś od nich się bawi w wyliczanie tego.

Też czasem wyliczam… I nie jest jakoś fajnie. Liczyć o ile więcej dzieci umiera tylko dlatego, że ich rodzice sami są naiwni jak dziecko..?

W każdym razie tak, rządowe dokumenty potwierdzają wielokrotnie, że niezaszczepione dzieci umierają od 10 do 100 razy rzadziej, niż maluchy zaszprycowane do samego końca…

Powrót do kategorii